Site logo

به اشتراک بگذارید

اخبار کاغذ و مقوا

مزایدات و مناقصات

مجله کاغذ شهر

تاثیرپذیری بازار کاغذ از ثبات نسبی نرخ ارز

تاثیرپذیری بازار کاغذ از ثبات نسبی نرخ ارز

بازار کاغذ طی هفته جاری با تاثیرپذیری از ثبات نسبی نرخ ارز، نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته است.

به نقل از ایبنا؛ در آخرین هفته، نخستین‌ماه سال ۱۴۰۳ بازار کاغذ در ثبات نسبی به سر بُرد، نوسانات نرخ ارز در ۱۰ روز گذشته سرمنشاء افزایش قیمت کاغذ و برخی از ملزومات مورد نیاز فعالان صنعت چاپ، ازجمله زینک و مرکب شد.

بازار کاغذ

اما رصد خبرنگار از بازار مواد اولیه در هفته جاری نشان‌دهنده ثبات قیمت‌ها است که در برخی موارد حکایت از کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی قیمت کاغذ تحریر دارد.

امروز پنجشنبه (۳۰ فروردین‌ماه) در بازار کاغذ هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰؛ یک‌میلیون و ۳۲۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود، هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ نیز حدود یک‌میلیون و ۱۲۰ هزار تومان در بازار عرضه شده است.

بهای کاغذ ۸۰ گرمی طی این هفته اما ۲۰ هزار تومان افزایش داشته و هر بند کاغذ ۷۰ در ۱۰۰، ۸۰ گرمی در هفته جاری یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و کاغذ سایز ۶۰ در ۹۰ آن نیز یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

براساس این گزارش، مقوای پشت طوسی شیت ۳۵۰ گرمی نیز کیلویی ۲۹۰ هزار تومان، ۱۸۰ گرمی کیلویی ۳۱۴ هزار تومان، ۲۳۰ گرمی کیلویی ۲۹۸ هزار تومان و ۲۵۰ گرمی کیلویی ۲۹۰ هزار تومان در بازار موجود است. کاغذ گلاسه سایز ۹۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ نیز کیلویی ۵۱۵ هزار تومان، ۱۲۸ گرمی کیلویی ۵۱۵ هزار تومان، ۲۵۰ گرمی کیلویی ۵۴۰ هزار تومان و ۳۰۰ گرمی کیلویی ۵۱۵ هزار تومان در بازار فروخته می‌شوند.

بازار کاغذ

گزارش‌ها حاکی از این است که سایر ملزومات حوزه چاپ و نشر نیز در این هفته بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان نوسان داشتند و هر گالن الکل ایزوپروپیل نیز حدود ۸۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین زینک دو ورقی چینی حدود ۹۵ تا ۱۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. هرکیلو چسب سرد ایرانی نیز حدود ۱۱۰ هزار تومان و چسب گرم، کیلویی ۲۵۰ هزار تومان و ۹۰ هزار تومان است.

هر کیلو مرکب گلاسه خارجی حدود ۳۳۰ تا ۳۴۵ هزار تومان، هر کیلو مرکب گلاسه ایرانی رنگی ۳۰۵ هزار تومان و هر کیلو مرکب گلاسه مشکی ۲۴۰ هزار تومان، هرکیلو مرکب تحریر رنگی ایرانی، ۲۲۸ هزار تومان و هرکیلو مرکب تحریر مشکی ایرانی نیز به قیمت ۱۹۰ هزار تومان است.

این مطالب برای شما در مجله کاغذشهر مفید خواهد بود:

واحدهای تولیدی باید به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی واگذار شوند.

قیمت روز کاغذ به چه عواملی بستگی دارد؟

آگهی مناقصه خرید کاغذ a4_ شرکت ملی حفاری ایران

 

 

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه