Site logo

به اشتراک بگذارید

اخبار کاغذ و مقوا

مزایدات و مناقصات

مجله کاغذ شهر

چگونه در کارکنان انگیزه ایجاد کنیم؟

ایجاد انگیزه کارکنان

ایجاد انگیزه کارکنان و افزایش عملکرد آن ها به شما کمک می‌کند از حداکثر پتانسیلی که هزینه آن را پرداخت کرده‌اید، استفاده کنید. منظور از این پتناسیل‌، توانایی منابع انسانی مجموعه است. به یاد داشته باشید که برای عملکرد بهتر نیروی انسانی، آن‌ها علاوه بر شرایط کاری خوب، باید از نظر روانی نیز تغذیه شوند.در ادامه مجله کاغذ شهر روش هایی برای ایجاد انگیزه در کارکنان سازمان را نام می بریم:

۱-قدردانی و پاداش برای عملکرد خوب کارمندان

به طور کلی اگر کارکنان یک شرکت احساس کنند که تلاش‌هایشان نتیجه داده و به ارزش کاری آنان در شرکت توسط مدیران و سایرین توجه می‌شود، تمایل زیادی برای پیشرفت و انجام هرچه بهتر کارشان خواهند داشت. بنابراین مدیران باید در بازه‌های زمانی منظم از تلاش و عملکرد مناسب کارمندانشان با در نظرگرفتن پاداش‌های مناسب تقدیر کنند که این کار هم از جمله موثرترین راهکارهای افزایش انگیزه در کارمندان به شمار می‌رود.

انگیزه کارکنان

۲-افزایش امنیت شغلی برای کارکنان

در صورتی‌که کارمندان احساس کنند که بعد از مدتی تلاش و فعالیت از مجموعه کنار گذاشته می‌شوند، انگیزه آن‌ها افت محسوسی خواهد داشت. بنابراین مدیران باید از همان ابتدا نیروی انسانی ماهر استخدام کنند و امنیت شغلی آن‌ها را برای فعالیت در چارچوب تعیین‌شده تا حد زیادی تضمین کنند.

۳-حمایت مادی و معنوی کارمندان

علاوه بر در نظرگرفتن پاداش‌ها و حمایت‌های مالی از سوی هیئت مدیره برای کارمندان، شنیدن به دردودل آن‌ها و تلاش برای رفع دغدغه کاری و شخصی در زندگی، باعث می‌شود تا تمام تلاش خود را به کار گیرند که بازده کاری مجموعه افزایش یابد و جواب همدردی و تلاش مدیران را به نحو خوبی پاسخ بدهند. می‌توان گفت حمایت معنوی کارکنان در کنار حمایت‌های مالی، از اصلی‌ترین راهکارهای ایجاد انگیزه در پرسنل محسوب می‌شود.

۴-در نظرگرفتن زمان مناسب برای استراحت و تغذیه کارمندان

حتما می‌دانید که کشش مغز انسان برای انجام فعالیت‌های پی‌درپی محدود است. بنابراین استراحت و تغذیه مناسب کارکنان علاوه بر تاثیر در سلامتی آن‌ها، در افزایش انگیزه کاری بسیار موثر بوده و می‌تواند منجربه موفقیت بیشتر مجموعه شود

انگیزه کارکنان

۵-عدم سخت‌گیری بیش از حد برای کارمندان

اگر مدیران شیوه مدیریت تحکمی را در پیش بگیرند و برای انجام به ‌موقع و درست فعالیت کارمندان زیاد از حد سخت‌گیری کنند، نتیجه معکوسی خواهند گرفت. به نحوی که نه تنها کارها به درستی پیش نمی‌رود، بلکه باعث کاهش انگیزه و خلاقیت کارکنان خواهد شد

۶-داشتن رفتاری مناسب در مقابل اشتباهات و شکست کارمندان

اشتباه و خطا ممکن است از هر انسانی رخ بدهد، چه مدیر مجموعه باشد و چه کارمندان. بنابراین مدیران هنگام مواجهه با اشتباهات ناخواسته و حتی عمدی کارکنان، نباید رفتاری غیر معقول و دور از شان یک مدیر را بروز دهند؛ بلکه با ریشه‌یابی مناسب از مشکلات به وجودآمده باید درصدد رفع آن‌ها باشند. همین موضوع می‌تواند از موثرترین راهکارهای افزایش اشتیاق در کارمندان باشد.

برای اطلاع از آخرین اخبار و نمایشگاه و رویدادهای صنعت کاغذ و مقوا، مناقصات و مزایدات، و همچنین مطالعه مقالات تخصصی در این زمینه، به مجله کاغذ و مقوا مراجعه کنید.

 

تصویر جالب هوش مصنوعی از نمایشگاه کتاب تهران

کاغذ چگونه درست می‌شود؟ سفری شگفت‌انگیز از درخت تا دفتر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه