Site logo

به اشتراک بگذارید

اخبار کاغذ و مقوا

مزایدات و مناقصات

مجله کاغذ شهر

بازار کاغذ در آرامش نسبی؛ ثبات قیمت‌ها پس از نوسانات نرخ ارز

بازار کاغذ در آرامش نسبی؛ ثبات قیمت‌ها پس از نوسانات نرخ ارز

بازار کاغذ پس از نوسانات هفته‌های گذشته، در هفته اخیر شاهد آرامش نسبی بوده و قیمت‌ها تغییر چندانی نداشته است.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین، در هفته پایانی فروردین ۱۴۰۳، بازار کاغذ تحت تأثیر ثبات نسبی نرخ ارز قرار گرفت. این در حالی است که نوسانات ارزی در روزهای گذشته منجر به افزایش قیمت کاغذ و برخی ملزومات چاپی مانند زینک و مرکب شده بود.

با این حال، بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که قیمت کاغذ تحریر در برخی موارد حتی با کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی همراه بوده است.

بازار کاغذ در آرامش نسبی؛ ثبات قیمت‌ها پس از نوسانات نرخ ارز

در حال حاضر، هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی (70 در 100) با قیمت یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و هر بند کاغذ چینی ۷۰ گرمی (60 در 90) با قیمت حدود یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

در مقابل، قیمت کاغذ ۸۰ گرمی با افزایش ۲۰ هزار تومانی مواجه شده است. به طوری که هر بند کاغذ ۸۰ گرمی (70 در 100) با قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سایز (60 در 90) آن با قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

سایر ملزومات چاپ نیز در این هفته نوسانات جزئی داشته‌اند. به عنوان مثال، هر گالن الکل ایزوپروپیل حدود ۸۵ هزار تومان قیمت دارد و زینک دو ورقی چینی با قیمت ۹۵ تا ۱۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در حوزه مرکب نیز، هر کیلو مرکب گلاسه خارجی بین ۳۳۰ تا ۳۴۵ هزار تومان، هر کیلو مرکب گلاسه ایرانی رنگی ۳۰۵ هزار تومان و هر کیلو مرکب گلاسه مشکی ۲۴۰ هزار تومان قیمت دارد. همچنین، هر کیلو مرکب تحریر رنگی ایرانی ۲۲۸ هزار تومان و هر کیلو مرکب تحریر مشکی ایرانی ۱۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

برای اطلاع از آخرین اخبار و نمایشگاه و رویدادهای صنعت کاغذ و مقوا، مناقصات و مزایدات، و همچنین مطالعه مقالات تخصصی در این زمینه، به مجله کاغذ و مقوا مراجعه کنید.

بیش از 10 میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد

آگهی مزایده فروش ضایعات کارتن و کاغذ باطله_هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه